Ogłoszenie V naboru do projektu CZAS NA START - DRUGA EDYCJA (STAŻE)
- Szczegóły
- Utworzono: czwartek, 09, lipiec 2020 13:38
- Opublikowano: czwartek, 09, lipiec 2020 13:38
OGŁOSZENIE O NABORZE
PODKARPACKA IZBA GOSPODARCZA
OGŁASZA V NABÓR KANDYDATÓW DO PROJEKTU CZAS NA START - DRUGA EDYCJA
Nabór rozpocznie się od 22 lipca 2020 r. i trwać będzie do 31 lipca 2020 r.
Dokumenty można składać:
- Osobiście, do skrzynki oznaczonej jako STAŻE, zlokalizowanej w Krośnie, ul. Kletówki 52, III piętro, w godzinach 10:00 - 15:00 (Biuro projektu zlokalizowane w Krośnie, ul. Pużaka 37 jest tymczasowo zamknięte). Osoby niepełnosprawne potrzebujące pomocy w złożeniu dokumentów proszone są o kontakt telefoniczny pod numer 13 43 695 90, 13 43 234 47).
- Za pośrednictwem Poczty Polskiej/Kuriera. Dokumenty należy wysłać na adres: Podkarpacka Izba Gospodarcza, 38-400 Krosno, ul. Kletówki 52.
SPRAWDŹ CZY SIĘ KWALIFIKUJESZ
Uczestnikami Projektu mogą być wyłącznie osoby w wieku od 15 do 29 lat, w tym niepełnosprawne, zamieszkujące na obszarze woj. podkarpackiego, w miastach: Dębica, Jarosław, Jasło, Krosno, Łańcut, Mielec, Nisko, Przemyśl, Przeworsk, Ropczyce, Sanok, Stalowa Wola, Tarnobrzeg (w rozumieniu KC), należące do grupy NEET tj. łącznie spełniające następujące warunki: nie pracują (bierne zawodowo, nie zarejestrowane w urzędzie pracy), nie uczestniczą w kształceniu formalnym w trybie stacjonarnym i nie szkolą się (nie brały udziału w tej formie aktywizacji finansowanej ze środków publicznych w okresie ostatnich 4 tygodni).
DLA KOGO?
W projekcie chcemy wspieramy ludzi młodych, ambitnych i chętnych do działania, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, dopasować je do potrzeb pracodawców oraz nabyć praktyczne umiejętności zawodowe.
UWAGA!!!
Niniejszy nabór przeznaczony jest jedynie dla osób zamieszkujących następujące miasta: Dębica, Jarosław, Jasło, Krosno, Łańcut, Mielec, Nisko, Przemyśl, Przeworsk, Ropczyce, Sanok, Stalowa Wola, Tarnobrzeg.
JAKI JEST CEL PROJEKTU?
Naszym celem jest wzrost aktywności zawodowej osób młodych do 29 roku życia, biernych zawodowo, nieuczestniczących w kształceniu lub szkoleniu, dzięki nabyciu przez nich kwalifikacji zawodowych dopasowanych do potrzeb pracodawców oraz doświadczenia zawodowego umożliwiającego trwałą integrację z rynkiem pracy.
CO OFERUJEMY?
a) Indywidualne doradztwo zawodowe – opracowanie/aktualizacja IPD (4 godziny dla uczestników projektu (UP).
Będzie to osobisty program poszukiwania pracy, polegający na ustaleniu szeregu działań dostosowanych do sytuacji beneficjentów ostatecznych (BO) i lokalnego rynku pracy, których efektem ma być podjęcie przez nich aktywności zawodowej. W oparciu o rekomendacje, wynikające z IPD, BO skierowany zostanie do uczestnictwa w stażu lub szkoleniu zawodowym i stażu. Dodatkowo wszyscy BO zostaną objęci indywidualną Wieloaspektową Oceną Preferencji Zawodowych WOPZ. WOPZ określi preferencje zawodowe BO opierając się na 2 kwestionariuszach określających jeden lub kilka dominujących typów preferencji zawodowych.
b) Grupowe doradztwo zawodowe – 4 godzinne warsztaty aktywizacji zawodowej.
GDZ pozwoli na zapoznanie BO z możliwościami w zakresie planowania i rozwoju kariery zawodowej. Warsztaty będą stanowić pomoc w poruszaniu się po rynku pracy, odnajdywaniu odpowiednich ofert pracy, wykorzystywaniu Internetu i mediów społecznościowych, tworzeniu dokumentów aplikacyjnych.
c) Pośrednictwo pracy – (średnio 2 godziny dla UP).
Po zrealizowaniu zadań I–III każdy BO będzie kierowany na indywidualne spotkania z pośrednikiem pracy, który omówi wnioski z realizacji zadań II – III i zderzy je z potrzebami rynku pracy oraz zaproponuje BO szkolenie/staż/ zatrudnienie zgodne ze zidentyfikowanymi predyspozycjami,
d) Szkolenia zawodowe (ścieżka stażowa). - osoby, które zostaną przeszkolone pod potrzeby konkretnych przedsiębiorców deklarujących ich późniejsze zatrudnienie. Szkolenia zawodowe będą zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem uczestnika projektu oraz ze zdiagnozowanymi potrzebami rynku pracy. Szkolenia będą się kończyć odpowiednim egzaminem i uzyskaniem certyfikatu potwierdzającego nabyte kwalifikacje, kompetencje.
e) Płatne staże zawodowe na okres ok. 6 miesięcy (ścieżka stażowa). (z możliwością zatrudnienia w wymiarze minimum ½ etatu - umowa o pracę). Wsparcie zostanie zapewnione maksymalnie w ciągu 4 miesięcy od przystąpienia do projektu.
UCZESTNIKOM PROJEKTU (ścieżka stażowa) ZAPEWNIAMY:
- wypłatę stypendium szkoleniowego
- pokrycie kosztów szkoleń zawodowych
- zwrot kosztów przejazdu na szkolenia
- stypendium stażowe
- zwrot kosztów przejazdu na staż
JAKIE SĄ KORZYŚCI DLA CIEBIE?
- kompetencje w zakresie poszukiwania pracy i poruszania się po rynku pracy
- większa otwartość, aktywność, pewność siebie
- doświadczenie zawodowe dzięki stażom
- kwalifikacje poszukiwane na regionalnym rynku pracy.
UDZIAŁ W PROJEKCIE JEST BEZPŁATNY
W SZCZEGÓLNOŚCI DO UDZIAŁU W PROJEKCIE ZAPRASZAMY OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE
DOKUMENTY DO POBRANIA:
Regulamin rekrutacji i udziału w projekcie
Załącznik numer 2 do Formularza rekrutacyjnego - Oświadczenie KRUS
DLA PRACODAWCY: Wniosek o organizację stażu.
BIURO PROJEKTU:
Podkarpacka Izba Gospodarcza
ul. kletówki 52
38-400 Krosno
tel. 13 43 234 47, 13 436 95 90 (w godzinach pracy Biura od 10:00 do 15:00)
adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Więcej informacji: www.pigkrosno.pl
Osoby do kontaktu: Wioletta Preisnar, Krzysztof Posadzki
Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź e-mailowo
Projekt CZAS NA START - DRUGA EDYCJA współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020